PILNE! Prawie cała Rada Medyczna złożyła rezygnację! Pod oświadczeniem podpisali się m.in. prof. Miłosz Parczewski i Krzysztof Simon

-13 z 17 członków Rady Medycznej złożyło na ręce premiera rezygnację z doradzania rządowi w sprawie epidemii – czytamy na onet.pl.

Portal przytacza informację z „Dziennika Gazety Prawnej”, który wcześniej poinformował, że po dzisiejszym spotkaniu Rady Medycznej z premierem Mateuszem Morawieckim dojdzie do złożenia przez część z nich rezygnacji.

– Głównym zarzutem części członków jest to, że pomimo jasnych wytycznych przekazywanych premierowi i ministrowi zdrowia, że należy m.in. wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla części grup zawodowych czy obostrzenia, nie było to respektowane ani uwzględnianie w działaniach rządu. Zaś cześć rekomendacji nie była w ogóle publikowanych – podało DGP.

W oświadczeniu wysłanym do PAP członkowie Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnację, skarżyło się na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” oraz „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

– Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych – napisano.

– Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów – przekonują byli członkowie Rady Medycznej.

Oświadczenie podpisali: prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simon, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Wśród czworga członków rady, którzy pozostali, jest obecnie główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “PILNE! Prawie cała Rada Medyczna złożyła rezygnację! Pod oświadczeniem podpisali się m.in. prof. Miłosz Parczewski i Krzysztof Simon

  • 14 stycznia 2022 o 14:29
    Permalink

    jak można rezygnować z czegoś co nie istnieje w kontytucji rp i ustawach?
    antydemokratyczna rada medyczna prawnie nie istnieje

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net