Piotrowska myli status ze statutem

foto: Platforma Obywatelska RP, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Platforma Obywatelska RP, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Podczas prezentacji raportu dotyczącego inspekcji granic, minister Teresa Piotrowska popełniła sporo rażących błędów w swojej wypowiedzi. W Internecie pojawiło się wiele złośliwych komentarzy na ten temat.

– Nie zauważamy istotnych zmian w zagrożeniach migracyjnych. W związku z powyższym nie zachodzi konieczność dodatkowego wzmocnienia w oddziałach ochraniających zewnętrzną granicę UE – przedstawiła minister w swoim raporcie. – Sytuacja na granicach jest stabilna, ruch graniczny utrzymuje się na podobnym poziomie w porównaniu do analogicznego roku ubiegłego, jest wzrost zaledwie o 4 proc. – dodała Piotrowska.

Uwagę słuchaczy oraz komentatorów przykuło, iż mówiąc o imigrantach minister używała nieznanego nikomu pojęcia „statut uchodźcy”. W sieci pojawiła się fala krytyki skierowanej w stronę Minister Spraw Wewnętrznych, która myli status ze statutem. Internauci zastanawiali się, czym jest również „analogiczny rok ubiegły”. W obronie pani minister stanęła Rzecznik Resortu, Małgorzata Woźniak i tłumaczyła, że „statut uchodźcy” to zwykłe przejęzyczenie.

Abstrahując jednak od pomyłek słownych, krytycy zauważyli zupełnie inną, ważniejszą kwestię związaną z raportem pani minister. To nie zewnętrzna granica UE stanowi problem. Zagrożenie istnieje bowiem na południu, a imigranci mogą przedostać się do Polski np. przez Słowację.

Szmar/wpolityce.pl, niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net