PiS chcę cofnąć reformę PO

Prawo i Sprawiedliwość zamierza cofnąć reformę Platformy Obywatelskiej dotyczącą przyśpieszonego okresu przedawnienia najpoważniejszych przestępstw. 

PO podjęło się nowelizacji kodeksu karnego, który wszedł w życie w lipcu tego roku. Zmiana dotyczyła m.in. skrócenia okresu przedawnienia, który po zmianach wynosi 5 lat. Jest to o połowę mniej, niż we wcześniejszych przepisach. Okazało się, że dzięki takiemu stanowi rzeczy, wielu przestępców może ominąć wyrok. Przykładem są członkowie tzw. mafii paliwowej, których kilkaset procesów toczy się na terenie całego kraju. W samej Warszawie umorzono ponad 100 procesów.

Nowa władza zapowiedziała, że posiada gotowy projekt zmian z zakresu kodeksu karnego. Posłowie PiS zamierzają przywrócić m.in. dziesięcioletni okres do czasu ogłoszenia przedawnienia dla najcięższych przestępstw.

W wywiadzie z TV Republika, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nowy parlament rozwiąże również kwestię nieuczciwych sędziów. Padło też odniesienie do Trybunału Konstytucyjnego, który, zdaniem prezesa PiS, jest „organem partyjnym”.

Szmar/polskaniepodlegla.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net