PiS chce zmian w przepisach dotyczących hymnu oraz wyglądu godła. W planach nie ma zamkniętej korony ani krzyża

Temat zmiany godła III RP przewija się od kilku lat, choć nic z nim nie zrobiono. Wiele osób wyrażało nadzieję, że przywrócona zostanie zamknięta korona, oznaczająca suwerenność. O ile teraz znowu pojawiają się plany wraz z terminem ich realizacji, tak zmiany obecnej korony otwartej nie będzie. W planach są także zmiany przepisów o hymnie.

„Rzeczpospolita” poinformowała, że planowane są zmiany w obecnych przepisach o godle oraz hymnie. Mają być one gotowe w czwartym kwartale tego roku. Wcześniej jednak projekt miał być gotowy pod koniec poprzedniej kadencji rządu.

Najwięcej zmian dotyczyć ma godła III RP. Uporządkowany ma zostać załącznik. Obecnie obowiązujący znajduje się w Dzienniku Ustaw wyłącznie w formie papierowej i teoretycznie to on powinien być zawsze powielany. Rząd zamierza teraz wprowadzić wersję elektroniczną oraz wersję czarno-białą.

Sam wygląd godła ma także zostać zmieniony. W koronie pojawią się prześwity, zaś kolor złoty zostanie rozciągnięty ze szponów orła także na nogi aż do linii upierzenia.

„Rz” zwraca też uwagę na kwestię odcienia czerwieni. Rząd chce, by był bliski karmazynowi, ale w załączonym wydruku zbliżony jest do cynoberu. To efekt użycia nieużywanego przez współczesnych grafików systemu CIELUV do zapisu współrzędnych barw.

W planach jest też przywrócenie Chorągwi Rzeczypospolitej. Flagę używałby prezydent.

Zmiany dotyczyć mają też hymnu. Obecnie oficjalny hymn rozpisany jest na głos i fortepian. Mają powstać oficjalne opracowania na orkiestrę.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.