PiS chce zmienić ordynację wyborczą

foto: YouTube (Telewizja Republika) "Telewizja Republika - Mariusz Błaszczak (PiS) - Prosto W Oczy 2015-10-30"
foto: YouTube (Telewizja Republika) „Telewizja Republika – Mariusz Błaszczak (PiS) – Prosto W Oczy 2015-10-30”

Błaszczak oznajmia: mamy gotowy projekt zmiany ordynacji wyborczej. Szef MSWiA odniósł się podczas dzisiejszej konferencji prasowej do zmian, o czym miał mówić wczoraj Kaczyński.

– My mamy przygotowany projekt ordynacji wyborczej. Ten projekt składaliśmy po kompromitacji Państwowej Komisji Wyborczej po wyborach samorządowych z 2014 roku. Ten projekt zakłada np. wprowadzenie przezroczystych urn czy możliwość śledzenia pracy komisji wyborczej przez internet – powiedział Błaszczak. Zmiany te mają służyć temu, by „wybory były uczciwe, bo to jest istotą demokracji: obywatele mają poczucie tego, że wybierają, a nie tylko głosują, a wybiera ten, kto liczy głosy”.

Szef MSWiA zaprzeczył jednak, by planowano zmiany dotyczące np. wprowadzenia okręgów jednomandatowych w wyborach do Sejmu. – Dyskusja ma to siebie, że pojawiają się różne pomysły, ale ustalone są te rozwiązania techniczne, o których powiedziałem, a które w naszej ocenie wpłyną na transparentność procesu liczenia głosów – mówił.

Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział także, że rozważa się powołanie komisji śledczych: ds. wycieku wpływów z podatku VAT oraz podsłuchowej. – Z tym, że mamy świadomość tego, że takie komisje nie mogą pracować równolegle, bo wtedy to nie miałoby najmniejszego sensu – dodał Błaszczak.

CWIK/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net