PiS i Konfederacja w koalicji? Poseł PiS: Możliwe, ale Braun byłby trudny do zaakceptowania

„Super Express” zapytał polityków PiS i Konfederacji o możliwość utworzenia rządowej koalicji. Bolesław Piecha przyznał, że jest to możliwe. Zastrzegł jednak, że jeden z posłów byłby wyjątkowo „trudny do zaakceptowania”. Chodzi o posła Grzegorza Brauna. Propozycję skomentował także poseł Janusz Korwin-Mikke z Nowej Nadziei.

„Super Express” podaje, że „większość sondaży jednoznacznie dziś pokazuje, że nawet jeśli PiS wygra wybory parlamentarne 2023, to nie będzie mogło rządzić samodzielnie”. Wielu posłów rządzącej oligarchii wierzy w to, że uda się im stworzyć koalicję rządową po wyborach.

Poseł Bolesław Piecha nie wyklucza, że koalicja zostanie utworzona z Konfederacją Wolność i Niepodległość.

– Poziom sporu i napięć jest tak duży między PiS a PO, że nie ma mowy o wielkiej koalicji. Jest Koalicja Polska, ale tu są regionalne napięcia – powiedział poseł Piecha.

– Jest Konfederacja, nie wykluczam koalicji z Konfederacją, ale pewne osoby, które utrzymałyby swoją pozycję, byłyby dla nas trudne do zaakceptowania, mam tu na myśli posła Brauna – wyznał poseł Piecha.

– Oprócz Brauna, to tam można byłoby się dogadać – dodał.

Koalicji z PiS nie wyklucza również poseł Nowej Nadziei Janusz Korwin-Mikke.

– W polityce niczego nie można wykluczyć, choć na pewno wykluczamy jakąkolwiek współpracę z partią Razem. Każdy nasz koalicjant, czy PiS czy PO, musiałby zdecydować się na likwidację resztek socjalizmu w Polsce, czyli na prywatyzację służby zdrowia, oświaty i PKP. A co do 500 plus, to nie jest kwestia najważniejsza, ta kwota w czasie inflacji i tak zniknie – powiedział „Super Expressowi” poseł Korwin-Mikke.

Prof. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego przypomina jednak, że „dopiero wyniki wyborów i podział mandatów rozpocznie proces rozmów”.

– Na dzisiaj oficjalne deklarowanie takiej koalicji nie miałoby sensu dla żadnego z tych podmiotów politycznych i raczej żadne rozmowy się w tej sprawie nie toczą – stwierdził prof. Biskup.

se.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net