5 grudnia 2023
Wiadomości

PiS oficjalnie przyjął uchwałę o przynależności Polski do UE. O polexicie nie ma mowy. „Nigdy go nie planowaliśmy ani nie mówiliśmy”

– Kierownictwo PiS przyjęło uchwałę „W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej”, wykluczającą możliwość Polexitu – poinformowała rzecznik PiS Anita Czerwińska.

– W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiają się kłamliwe informacje na temat stanowiska PiS w sprawie przynależności Polski do UE postanowiliśmy uchwałą Komitetu Politycznego odnieść się do tego – powiedziała Czerwińska po zakończeniu wczorajszego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS.

– Uchwała nosi tytuł „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP” – dodała rzecznik partii. Zaznaczyła, że w jej treści „wykluczono możliwość Polexitu”. Następnie zapewniała, że fatalna opozycja przypisuje jej partii „coś, czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy” i „nigdy o tym nie mówiliśmy”.

– To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim – zapewniała rzecznik PiS Anita Czerwińska. – Chcemy, żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym – zaznaczyła.

polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net