PiS przepchnął nowelizację ustawy o IPN pod dyktando Izraela. Przeciwnikom wyłączano mikrofon

– Rząd, który miał wstać z kolan dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i przed banderowcami. Polscy patrioci otwierają oczy. Kłamiecie ws. imigrantów i kneblujecie debatę publiczną – mówił poseł Robert Winnicki podczas nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu zwołanego chwilę przed głosowaniem.

Sejm przyjął zmiany w noweli ustawy o IPN, które zakładają odejście od przepisów karnych. Uchylają one art. 55a, który grozi więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej.

Za przyjęciem zmian zagłosował prawie cały Sejm, bo aż 388 posłów. Przeciwko było 25 posłów, zaś pięć osób wstrzymało się od głosu.

Projekt noweli wpłynął do Sejmu dzisiaj. Ze specjalnym wnioskiem do marszałka zwrócił się premier Morawiecki.

Przeciwko projektowi w ostrej formie wystąpił poseł Robert Winnicki. – Rząd, który miał wstać z kolan dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i przed banderowcami. Polscy patrioci otwierają oczy. Kłamiecie ws. imigrantów i kneblujecie debatę publiczną – powiedział. W trakcie wystąpienia był zagłuszany przez większość posłów, a na koniec marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon. Szef Ruchu Narodowego zapowiedział wówczas godzinną blokadę mównicy.

Po przeprowadzeniu pierwszego czytania, Sejm w głosowaniu zdecydował o niezwłocznym przystąpieniu do drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy o IPN. Następnie, po złożeniu zapowiedzianych przez posłów poprawek, odbywa się głosowanie nad poprawkami oraz całością projektu.

Nowelizacja rozpatrywana była w trybie pilnym. Zakłada ona uchylenie w całości m.in. art. 55a uchwalonej w styczniu przez Sejm noweli o IPN. Przepis ten stanowi, że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Uchylony został również art. 55b o stosowaniu przepisów do obywatela i cudzoziemca „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

Jeszcze dzisiaj nowela ma trafić do senatu.

interia.pl, medianarodowe.com, YouTube

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net