6 kwietnia 2024
Wiadomości

Płaczek startuje w prawyborach. „Z mandatem poselskim będę mógł walczyć sprawniej z patologicznym systemem”

W prawyborach Nowej Nadziei w Katowicach startuje Grzegorz Płaczek. Jak podkreśla, system wyborczy w Polsce jest patologicznie upartyjniony, zaś jako poseł będzie miał możliwość bardzo sprawnej walki z tą patologią.

W „Najwyższym Czasie!” Płaczek wyjaśnił, czemu startuje w prawyborach o „jedynkę” na liście Konfederacji jako niepartyjny kandydat.

– Chcę spróbować sięgnąć po mandat poselski, dlatego że to, czego ja obecnie nie mogę robić, będąc po prostu prezesem Fundacji, to przeprowadzanie interwencji poselskich, np. w przypadku łamania praw obywateli. Uważam, że jest to skuteczne narzędzie w rękach posła, jeżeli w ogóle poseł po nie sięga, bo mamy mnóstwo posłów, którzy nigdy w życiu żadnej interwencji poselskiej nie zrobili. (…) Oczywiście, p. Grzegorz Braun, ale trzeba pamiętać, że jest również wielu innych posłów właśnie z tej przestrzeni konfederacyjnej. Chciałbym dołączyć do tego grona i sięgnąć po to narzędzie, które, jak myślę, usprawniłoby moją pracę, przekładając się na większą liczbę osób, którym moglibyśmy skutecznie pomóc – powiedział.

Wskazał również, że polski system jest patologicznie upartyjniony. Zwrócił uwagę, że to od szefostwa partii i jego przychylności zależy, czy ktoś otrzyma dobre miejsce na liście, co sprawia, że realnie niezależni od jakichkolwiek partyjnych oligarchii kandydaci są niemal niespotykani.

Dlatego postanowił skorzystać z możliwości uzyskania miejsca na liście Konfederacji w ramach prawyborów partii Nowa Nadzieja.

– W dwudziestu okręgach w Polsce partia ogłosiła tzw. prawybory, czyli, innymi słowy, powiedziała: jedynki, które były wcześniej ustalone, nie zachowują swojego statusu. Otworzyła się więc możliwość, aby wystartować w prawyborach, dla takich osób jak ja, które nie mają legitymacji partyjnej. Zakładając, że zwykli, normalni ludzie z całej Polski, w moim przypadku 4 lutego, przyjadą do Katowic, aby oddać na mnie głos, to istnieje możliwość, że niezależny kandydat wygra prawybory. Jeżeli nikt nie zrobi jakiegoś psikusa – to jest polityka, więc mam świadomość, że coś może się jeszcze wydarzyć po drodze – to wygrany tych prawyborów będzie na pierwszym miejscu już tej listy jesiennej, ogólnej Konfederacji – stwierdził Grzegorz Płaczek w rozmowie z „Najwyższym Czasem!”.

Jak poinformował na stronie nowespektrum.pl kandydat w prawyborach, „z mandatem poselskim będę mógł walczyć sprawniej z patologicznym systemem”. Dlatego zachęca, by zgłosić się do głosowania w prawyborach w Katowicach, które odbędą się 4 lutego.

– Z myślą o wolnych Polakach przygotowaliśmy: FORMULARZ, aby móc wesprzeć każdą osobę w zorganizowaniu wspólnego transportu i wspólnej podróży w dniu prawyborów. Proszę, wypełnij formularz i pomóżmy siebie nawzajem w bezpiecznym dotarciu na prawybory! Zawsze lepiej jest podróżować wspólnie (np. z Pomorza, gór lub Warmii do Katowic) – obniża to koszty podróży i buduje bezcenne relacje ludzkie między wolnymi ludźmi – napisano na stronie fundacji Nowe Spektrum.

Aby wziąć udział w prawyborach, należy wypełnić wspomniany formularz i wpłacić na konto Nowej Nadziei opłatę 20 zł. Szczegółowa instrukcja znajduje się w materiale przygotowanym przez niezależnego kandydata.

nowespektrum.pl / nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net