17 maja 2024
Wiadomości

„Plaga zombie” w Kalifornii to efekt masowego zażywania konkretnego narkotyku (WIDEO)

W Kalifornii coraz częściej można spotkać ludzi, którzy wyglądają i nieraz poruszają się jak zombie z filmów czy seriali. To efekt zażywania narkotyku, będącego mieszanką fentanylu z ksylazyną. Część narkomanów jest również bardzo agresywna.

Fentanyl to syntetyczny opioid. Na amerykański nieformalny rynek trafił przez zagraniczne kartele narkotykowe.

Fentanyl jest łatwy i tani w produkcji. Ponadto jest 100 razy silniejszy od morfiny i 50 razy silniejszy od heroiny. W 2021 roku na 107 tys. zgonów Amerykanów z powodu przedawkowania narkotyków, 70 tys. osób było po zażyciu właśnie fentanylu.

W marcu Alejandro Mayorkas, sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ocenił, że kwestia przedawkowań tego narkotyku to „największe wyzwanie, przed którym stoimy jako kraj”.

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań pokazujących narkomanów, którzy są najpewniej po „narkotyku zombie”, czyli fentanylu zmieszanym z ksylazyną. Osoby te poruszają się bardzo powoli. Mają także gnijące rany, które występują po zażyciu wspomnianej mieszanki.

Cytowana przez portal „Interia” Polka żyjąca w USA, Natalia zwraca uwagę, że „ludzi-zombie na ulicach jest mnóstwo”.

– I nie tylko takich, którzy nie kontaktują, mają spowolnione ruchy. Niestety, są też tacy, którzy są bardzo agresywni – podkreśla.

interia.pl

fot. Tt/Somalianbae

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net