CIA planuje zbroić „opozycję” w Syrii

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W przypadku zerwania procesu pokojowego w Syrii CIA jest w stanie wyposażyć tzw. umiarkowaną syryjską opozycję w broń, która pozwoli atakować samoloty rządowe i pozycje artyleryjskie – twierdzi „Wall Street Journal”.

Powołując się na urzędników dziennik informuje, że CIA przygotowało plan działania na wypadek zerwania rozejmu w Syrii. Tzw. „plan B” zawiera propozycję wyposażenia „umiarkowanej syryjskiej opozycji” w „systemy zbrojne, które pomogą im atakować samoloty syryjskie i pozycje artyleryjskie”.

CIA zapewnić miało swoich sojuszników, że broń będzie przekazana tylko wtedy, jeśli zawieszenie broni (tzw. „plan A”) zostanie złamane i działania bojowe zostaną wznowione. Publikację skomentował rosyjski MSZ. Wiceminister Siergiej Riabkow nazwał działania Stanów Zjednoczonych próbą wywarcia nacisku na Moskwę. Zawieszenie broni w Syrii obowiązuje od 27 lutego. Rozejm nie rozprzestrzenia się na zakazane w Rosji organizacje terrorystyczne „Państwo Islamskie”, „Dżebchat an -Nusra” i inne formacje.

Mas/rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net