10 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

„Płeć nijaka” uznana we Francji

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Sąd w Tours uznał „płeć nijaką” za dopuszczalną w oficjalnych dokumentach pewnego 64-latka. To pierwszy taki przypadek w historii Europy.

Osoba, której płeć określana jest teraz formalnie jako „sexe neutre”, to 64-letni hermafrodyta funkcjonujący dotychczas jako mężczyzna. Jak twierdzi, nie umie „zdefiniować się płciowo”, ponieważ nie odpowiada mu żadna z dwóch kategorii: kobieta i mężczyzna. Sąd w Tours przyczynił się więc do nietypowej prośby i dopuścił formalną „płeć nijaką” w dokumentach osoby.

Na razie sprawa dotyczy jednego przypadku, lecz może być on zaczątkiem poważnych zmian prawnych. „Ten wyrok to otwarte drzwi dla stworzenia płci nijakiej” – ostrzega przywódca prawicowego stowarzyszenia akademickiego UNI, Olivier Vial. Powołuje się na niegdysiejsze stopniowe przyswajanie przez prawo tzw. kwestii LGBT. „To klasyka. Potrzeba wyjątkowych spraw w praktyce sądowej, by następnie usunąć opozycję kobieta-mężczyzna z fundamentów społeczeństwa” – dodaje Vial.

Również adwokat hermafrodyty Mila Petkova zapewnia, iż „płeć nijaka” w dokumentach jej klienta to początek rewolucji prawno-obyczajowej. Zdaniem prawniczki, przypadek 64-latka otworzy drzwi innym „osobom interseksualnym”, które nie potrafią określić się ani jako mężczyźni, ani jako kobiety. – Mam nadzieję, że kolejne osoby zobaczą, iż dochodzenie praw przed sądem jest efektywne i zażądają, by ich osobowość zgadzała się z treścią zawartą w dokumentach – powiedziała Petkova w wywiadzie dla Francetv Info.

MGOT/rp.pl, la-croix.com, francetvinfo.fr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net