PO-PiS rozdał już prawie miliard dla zagranicznych korporacji. Kwota zapewne wzrośnie

Za rządów PO przez dwie kadencje oddano z państwowej kasy ponad 650 mln złotych dla zagranicznych korporacji. Rząd PiS – od początku tej kadencji do chwili obecnej oddał już ponad ćwierć miliarda. Dane udostępnił Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, które otrzymał w odpowiedzi na swoją interpelację.

Twitter Donald Tusk/Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit), licencja CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Z odpowiedzi na interpelację Tyszki wynika, że za rządów PO łącznie przeznaczono na zagraniczne korporacje 650 mln złotych. Pierwszy rząd PO-PSL oddał z polskiej kasy łącznie 382,87 mln złotych. W drugiej kadencji przekazał 275,82 mln zł.

Z kolei za rządów PiS do chwili obecnej oddano już 251,42 mln złotych.

PO-PSL najchętniej dotowało Dell Products (Poland) Sp. z o.o. (148,72 mln zł za pierwszej kadencji), Volkswagen Poznań Sp. z o.o. (62,5 mln za drugiej kadencji), General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. (39,96 mln zł w drugiej kadencji) czy IBM Global Services Delivery Centre Polska (31,5 mln zł w pierwszej kadencji).

Co ciekawe, w czołówce najchętniej dotowanych przez PiS podmiotów również znajdujemy związane z Niemcami. Mercedes Benz – Manufacturing Poland otrzymał za obecnej kadencji rządu 82,37 mln zł. Na drugim miejscu jest LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. z kwotą 25 mln zł. Trzecie miejsce zajęło Aero Gearbox International Poland Sp. z o.o. z kwotą 22,2 mln zł, zaś kolejnym jest JP Morgan z kwotą 20,26 mln zł. Według powszechnie udostępnianych informacji, jest to jeden z największych światowych holdingów finansowych, wobec którego w Polsce wszczęto wcześniej śledztwo ws. domniemanej manipulacji z 12 listopada 2008 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Łączna kwota przekazana przez PO-PiS wynosi obecnie ponad 0,91 miliarda złotych.

sejm.gov.pl, twitter.com, niewygodne.info, stary.naszdziennik.pl, Wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “PO-PiS rozdał już prawie miliard dla zagranicznych korporacji. Kwota zapewne wzrośnie

 • 11 sierpnia 2018 o 19:14
  Permalink

  Zagranicznym korporacjom; do tej pory. Proszę pisać poprawnie po polsku. Ćwierć miliarda to 250 milionów. Na razie PiS nie jest jeszcze takim szkodnikiem jak PO. Na razie.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2018 o 13:09
   Permalink

   Na chwilę obecną (a jeszcze sporo czasu w tej kadencji zostało) udzielili mniej od tego, co PO-PSL w drugiej kadencji jedynie o 24 mln zł. Tak więc w tej kwestii również są dokładnie tym samym, co poprzedni.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.