PO-PiS rozdał już prawie miliard dla zagranicznych korporacji. Kwota zapewne wzrośnie

Za rządów PO przez dwie kadencje oddano z państwowej kasy ponad 650 mln złotych dla zagranicznych korporacji. Rząd PiS – od początku tej kadencji do chwili obecnej oddał już ponad ćwierć miliarda. Dane udostępnił Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, które otrzymał w odpowiedzi na swoją interpelację.

Twitter Donald Tusk/Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit), licencja CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Z odpowiedzi na interpelację Tyszki wynika, że za rządów PO łącznie przeznaczono na zagraniczne korporacje 650 mln złotych. Pierwszy rząd PO-PSL oddał z polskiej kasy łącznie 382,87 mln złotych. W drugiej kadencji przekazał 275,82 mln zł.

Z kolei za rządów PiS do chwili obecnej oddano już 251,42 mln złotych.

PO-PSL najchętniej dotowało Dell Products (Poland) Sp. z o.o. (148,72 mln zł za pierwszej kadencji), Volkswagen Poznań Sp. z o.o. (62,5 mln za drugiej kadencji), General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. (39,96 mln zł w drugiej kadencji) czy IBM Global Services Delivery Centre Polska (31,5 mln zł w pierwszej kadencji).

Co ciekawe, w czołówce najchętniej dotowanych przez PiS podmiotów również znajdujemy związane z Niemcami. Mercedes Benz – Manufacturing Poland otrzymał za obecnej kadencji rządu 82,37 mln zł. Na drugim miejscu jest LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. z kwotą 25 mln zł. Trzecie miejsce zajęło Aero Gearbox International Poland Sp. z o.o. z kwotą 22,2 mln zł, zaś kolejnym jest JP Morgan z kwotą 20,26 mln zł. Według powszechnie udostępnianych informacji, jest to jeden z największych światowych holdingów finansowych, wobec którego w Polsce wszczęto wcześniej śledztwo ws. domniemanej manipulacji z 12 listopada 2008 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Łączna kwota przekazana przez PO-PiS wynosi obecnie ponad 0,91 miliarda złotych.

sejm.gov.pl, twitter.com, niewygodne.info, stary.naszdziennik.pl, Wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “PO-PiS rozdał już prawie miliard dla zagranicznych korporacji. Kwota zapewne wzrośnie

 • 11 sierpnia 2018 o 19:14
  Permalink

  Zagranicznym korporacjom; do tej pory. Proszę pisać poprawnie po polsku. Ćwierć miliarda to 250 milionów. Na razie PiS nie jest jeszcze takim szkodnikiem jak PO. Na razie.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2018 o 13:09
   Permalink

   Na chwilę obecną (a jeszcze sporo czasu w tej kadencji zostało) udzielili mniej od tego, co PO-PSL w drugiej kadencji jedynie o 24 mln zł. Tak więc w tej kwestii również są dokładnie tym samym, co poprzedni.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net