21 czerwca 2024
Gospodarka i prawoWiadomości

Poczta Polska w tarapatach

Krajowy Sekretariat Łączności NSZZ „Solidarność” wysłał list do pani premier Ewy Kopacz z apelem o podjęcie dyskusji sejmowej w sprawie sytuacji w Poczcie Polskiej. Dotyczy on krytycznej sytuacji gospodarczej największego polskiego pracodawcy państwowego.

Według związkowców „sprzeczne z interesem narodowym i interesem przedsiębiorstwa decyzje podejmowane w rządowych kuluarach, są następnie akceptowane przez sejmową koalicję w imię niejasnych interesów”.

Jak czytamy w liście do pani premier, Sekretariat Łączności już siedem lat temu apelował do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o niepodpisywanie ustawy o komercjalizacji Poczty Polskiej. Według związkowców, prezydencka zgoda na komercjalizację doprowadziła do wyprzedaży rynku polskich usług pocztowych obcym podmiotom.

Związkowcy wytykają rządowi także brak koncepcji strategicznego rozwoju dla poczty. Scentralizowanie zarządzania ułatwia jedynie rozwój wielu patologii, m. in. „manipulowanie kadrowe pracownikami ze szczebla kadrowego”, brak współpracy z jednostkami samorządowymi i rządowymi państwa, łamanie zasady subsydiarności (inaczej zasada pomocniczości), pogardzanie usług pocztowych, niebotyczne wynagrodzenia dla zarządu, niejasności przetargowe, brak polityki rządu w segmencie finansowym wobec poczty i wiele innych problemów. Ich lista jest całkiem pokaźna.

Związek przypomina także, że Poczta Polska jest największym państwowym zakładem pracy pod względem liczby zatrudnionych pracowników.

Szy/solidarnosc.org.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net