17 maja 2024
Wiadomości

Polacy oceniają, że sprawy w kraju idą w złym kierunku

Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net ⓒ

45 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku. 10 proc. mniej jest przeciwnego zdania.

Kantar Public opublikował sondaż, z którego wynika, że 45 proc. rodaków uważa, że sytuacja w naszym kraju zmierza w złym kierunku. 35 proc. pytanych było zadowolonych, zaś 20 proc. nie miało opinii w tej sprawie.

Według podobnego sondażu przeprowadzonego w czerwcu odsetek pozytywnych opinii zmniejszył się o 5 proc, o tyle samo wzrósł odsetek tych niemających zdania. O 1 proc. więcej przybyło opinii negatywnych.

Podobne pytania zadano w sprawie gospodarki. Negatywne oceny wzrosły o 6 proc. i wynoszą łącznie 37 proc. 30 proc. uważa, że w Polsce panuje lekki kryzys, a 7 proc. stwierdza, że kryzys jest ogromny. 51 proc. twierdzi, że polska gospodarka jest w dobrym stanie. Jest to jednak spadek o 8 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Polacy są optymistycznie nastawieni na przyszłość – 31 proc. twierdzi, że warunki materialne ludności przez najbliższe trzy lata ulegną poprawie. Z kolei 44 proc. uważa, że w tym okresie warunki życia nie zmienią się. 19 proc. respondentów stwierdza, że w ciągu najbliższych trzech lat warunki się pogorszą. Zdania nie ma 6 proc. badanych.

Sondaż wskazuje, że w porównaniu do wyników z zeszłego miesiąca w znaczącym stopniu powiększyło się grono osób twierdzących, że w ciągu następnych trzech lat nic się nie zmieni – aż o 12 punktów procentowych. Spadł tak odsetek optymistów i pesymistów – odpowiednio o 7 i 3 punkty procentowe.

kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net