Polacy zniszczyli pomnik UPA

Członkowie organizacji Obóz Wielkiej Polski zniszczyli pomnik ludobójców UPA we wsi Werchrata na Podkarpaciu. Proces demontażu i zniszczenia monumentu upamiętniającego ukraińskich nazistów nagrali i wrzucili na YouTube.

„>>Cichociemni<<- specjalna grupa polskich patriotów, która wobec poddańczej i zdradzieckiej polityki władz w Warszawie, postanowiła samodzielnie rozprawić się z gloryfikacją UPA na terenie Polski- znów uderzyła! Tym razem zniszczeniu uległ pomnik w Werchracie poswięcony >>bohaterom<<, którzy polegli w latach 1944-46” – czytamy w opisie filmu.

„A gdzie pomniki ofiar, całych rodzin brutalnie wymordowanych przez zwyrodnialców, nazywanych dzisiaj nie tylko na Ukrainie >>gerojami<<” – pyta użytkownik Dawid Hudziec.

UPA była zbrodniczą organizacją ukraińskich nacjonalistów kolaborujących podczas II wojny światowej z Hitlerem. pod koniec wojny dopuścili się ludobójstwa na polskiej ludności cywilnej na Kresach Wschodnich. Do tradycji tej organizacji odwołuje się obecny rząd Ukrainy.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net