23 września 2023
Wiadomości

Policja rusza z ogólnopolską akcją, tym razem wobec pieszych

Policja rozpoczęła akcję dotyczącą obowiązku noszenia odblasków przez pieszych. W przypadku ich braku, można otrzymać mandat w niektórych sytuacjach.

Od 1 października policja rozpoczęła akcję „Świeć Przykładem”. Celem jest zachęcenie pieszych do noszenia odblasków w trudnych warunkach drogowych.

Obecnie szybciej robi się na drogach ciemno, o wiele częściej padają też deszcze. Odblaski pomagają kierowcy dostrzec pieszego i uniknąć wypadku.

W niektórych sytuacjach noszenie odblasków jest obowiązkowe. Pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po drodze po zmierzchu, musi posiadać odblaski umiejscowione w widoczny sposób dla innych uczestników ruchu.

– Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego – czytamy w komunikacie policji.

Odblaski są obowiązkowe również dla pieszego prowadzącego poboczem rower, skuter, motocykl albo wózek. Za brak odblasku grozi mandat w wysokości do 100 zł.

Odblaski nie są obowiązkowe, jeśli pieszy porusza się po drodze przeznaczonej dla pieszych lub po chodniku. Nie są również obowiązkowe w miastach.

Mimo tego policjanci zachęcają do ich noszenia. Znacząco bowiem ułatwiają widoczność i pomagają zapobiegać wypadkom.

o2.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net