Policja wkroczyła do redakcji „Faktów i Mitów”

foto: Dave Conner, licencja CC BY 2.0 via wikimedia commons
foto: Dave Conner, licencja CC BY 2.0 via wikimedia commons

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji weszli do redakcji tygodnika „Fakty i Mity”, przeszukali redakcję i zabezpieczyli dokumenty. Zatrzymany został także redaktor naczelny tygodnika Roman Kotliński. 

Portal Wirtualnemedia.pl podaje, ze funkcjonariusze CBŚP weszli do redakcji tygodnika w godzinach przedpołudniowych. Przeszukanie i zatrzymanie odbywało się na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Nie wiadomo, czy zatrzymanemu Romanowi Kotlińskiemu przedstawiono jakieś zarzuty, jednak wczoraj czterech pracowników redakcji zostało przesłuchanych. Policja ani prokuratura nie komentują sprawy, jednak wydawca „Faktów i Mitów” w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przekonuje, że w sprawie  tygodnika nie toczy się śledztwo, zaś prokuratura nie nakazywała redakcji wydania dokumentów i dysków.

Roman Kotliński był niegdyś duchownym rzymskokatolickim, później zaś związał się z tzw. „Ruchem Palikota” i „Twoim Ruchem”.

– Funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania Romana Kotlińskiego – redaktora naczelnego i wydawcy „Faktów i Mitów”. Przez 11 godzin agenci CBŚP zabierali również i wynosili z naszego budynku kopie dysków redakcyjnych i księgowych oraz m.in. część dokumentów księgowych w wersji papierowej. Przesłuchano także czterech pracowników redakcji. Po sześciu godzinach akcji agent CBŚP przetrząsnął też biurka dziennikarzy, już po ich wyjściu z redakcji. Redakcja objęła tajemnicą dziennikarską większość materiałów wyniesionych z naszego budynku (w tym wszystkie elektroniczne) – czytamy w komunikacie.

Szy/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net