Policja zatrzymała zamachowca z Drottninggatan

twitter.com/zwinnabobrzyca

Szwedzkiej policji udało się ująć osobę, która najpewniej odpowiada za zamordowanie co najmniej czterech osób w piątkowe popołudnie Według miejscowych mediów mężczyzna miał przyznać się do winy. Policjanci nie potwierdzili informacji podanych przez szwedzką gazetę.

Do ataku w Sztokholmie doszło wczoraj przed 16. Kierujący ciężarówką wjechał w grupę ludzi zgromadzonych na Drottninggatan, jednej z głównych ulic miasta. Następnie uderzył w budynek domu towarowego Åhléns. Oficjalne dane mówią o co najmniej 15 rannych, zabitych z kolei jest czworo. Szwedzki dziennik „Aftonbladet” poinformował, że policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o akt terroru i uwiecznionego na zdjęciu z monitoringu. Policjanci nie potwierdzili na razie tych informacji.

W całym mieście panuje chaos. Policja zamknęła centrum Sztokholmu, mieszkańcom zalecono, by unikali przemieszczania się samochodami oraz korzystania z komórek. Ludzie masowo wykupują podstawowe produkty spożywcze ze sklepów, co spowodowało ogromne kolejki. Nie kursuje komunikacja miejska, sztokholmskie metro ani kolej. To nie pierwszy akt terroru, do którego doszło na Drottninggatan. W 2010 r. na tej samej ulicy wysadził się w powietrze zamachowiec-samobójca, Taimour Abdulwahab al-Abdaly.

MGOT/tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net