„Policjanci i ich przełożeni muszą być ścigani za tortury”. Sprawozdawca ONZ ostro krytykuje niderlandzką policję pacyfikującą przeciwników restrykcji (WIDEO)

„Jeden z najbardziej odrażających przykładów brutalności policji od czasów (zabójstwa) George’a Floyda” i „tortury” – tak określił interwencję niderlandzkiej policji podczas tłumienia demonstracji w Amsterdamie Nils Melzer, specjalny sprawozdawca ONZ ds. tortur. Zapowiedział również oficjalny protest w tej sprawie.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z pacyfikowania – zdaniem władz Amsterdamu – nielegalnej manifestacji w niedzielę przeciwko restrykcjom wprowadzonym pod pretekstem tzw. pandemii. Na nagraniach widać, jak jednego z przeciwników Wielkiej Histerii gryzie policyjny pies. Demonstranci zaś bici byli przez policjantów pałkami.

Specjalny sprawozdawca Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. tortur, Nils Melzer zapowiedział na Twitterze złożenie w tej sprawie oficjalnego protestu.

– Policjanci i ich przełożeni muszą być ścigani za tortury. To bestialstwo musi się skończyć tu i teraz – podkreślił.

Niderlandzki dziennik „Algemeen Dagblad” podał, że Melzer zaapelował także do świadków brutalnej pacyfikacji, by przekazali mu dowody w tej sprawie.

W wyniku demonstracji w Amsterdamie – na którą władze miasta nie wydały zgody – aresztowano 30 osób. Zarzuty postawiono dziewięciu osobom, które nadal przebywają w areszcie.

radiomaryja.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net