15 czerwca 2024
Wiadomości

„Politico”: Rosja stanie na czele Rady Bezpieczeństwa ONZ

W kwietniu Rosja obejmie rotacyjne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – przypomina „POLITICO”. Organizacja ma za zadanie utrzymywanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Gazeta przypomina o raczej symbolicznym nakazie aresztowania Władimira Putina wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Prezydent Rosji podejrzany jest o popełnienie zbrodni wojennej polegającej na deportacji dzieci z Ukrainy.

Tymczasem wkrótce to Rosja ma objąć na zasadzie rotacji przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Przewodnictwo Rosji ma trwać przez 30 dni.

„POLITICO” zachęca, by „coś” z tym zrobić, ponieważ miałoby to być powodem do wstydu dla ONZ. Z jednej strony więc upadła do rangi przedwojennej Ligi Narodów organizacja traktowana jest przez redakcję poważnie, z drugiej zaś traktują podejrzenie winy jako pewnik, wbrew zasadzie domniemania niewinności.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Dalej czytamy o konieczności „obrony demokracji” (sic!) poprzez ruch Atlas i jego akcję „Bojkot Rosji przez ONZ”. Celem jest przekonanie siedmiu z 15 państw członkowskich RB ONZ do bojkotowania Rosji w ONZ przez cały kwiecień. Wówczas Rosja miałaby nie mieć możliwości uchwalenia niczego w okresie swojego przewodniczenia.

onet.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/Guardian News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net