Politycy Prawicy: Prezydencie, prosimy o weto!

Krzysztof Kawęcki i Marian Piłka w imieniu partii Prawica Rzeczypospolitej podpisali oświadczenie o zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowej ordynacji wyborczej. Projekt spotkał się z potężną krytyką wielu środowisk spoza układu PO-PiS.

Twitter fronda.pl/Facebook Prawica Rzeczypospolitej (kolaż)

– Przyjęta właśnie przez Senat nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego w znacznym stopniu wypacza wynik wyborczy i odbiera swoją reprezentację dużej części głosujących. Wzmacnia ona polaryzację polityczną i zmierza w kierunku budowy państwa oligarchii partyjnej. Politycy większości rządzącej, pod pozorem sprawiedliwego traktowania wszystkich okręgów wyborczych, dyskryminują wyborców innych niż dwie główne partie. Argument o właściwej reprezentacji danego okręgu w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest chybiony, gdyż poseł do Parlamentu Europejskiego ma za zadanie reprezentować nie partykularne interesy swojego regionu czy okręgu, ale polski interes narodowy – czytamy w oświadczeniu.

– Prawdą jest, że dotychczasowa ordynacja wyborcza miała swoje wady. Dobrym krokiem byłoby jej poprawienie, np. stworzenie z Polski jednego okręgu wyborczego, ewentualnie zmniejszenie ilości okręgów z obecnych 13 do 3-4. Takie propozycje były składane w toku prac legislacyjnych, jednak większość rządząca odrzuciła możliwość poprawienia ordynacji, decydując się na jej zepsucie w większym stopniu niż dotychczas – piszą działacze.

– W związku z tym Prawica Rzeczypospolitej zwraca się z apelem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o zawetowanie przedłożonej przez parlament nowelizacji. Wierzymy, że Pan Prezydent będzie w stanie stanąć ponad interesem partykularnym i podjąć decyzję zbieżną z polskim interesem narodowym – podsumowano.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.