Polska 2050 chce zarejestrować swoją kandydatkę, korzystając z przełożenia terminu wyborów w Rzeszowie

Partia Polska 2050 zapowiada, że po weekendzie zarejestruje swoją kandydatkę na urząd prezydenta Rzeszowa. Uzasadniają to przełożeniem terminu wyborów na czerwiec.

Włodzimierz Zydorczak, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Polska 2050 zamierza w poniedziałek zarejestrować Małgorzatę Grzywę jako kandydatkę w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

– Jak zapowiada Zydorczak, zgłoszenie zostanie dokonane na podstawie art. 478. par. 3 Kodeksu wyborczego. Pełnomocnik wskazuje, że sytuacja się zmieniła po przeniesieniu wyborów – czytamy na onet.pl. – Kandydatów na wójta zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24. Oznacza to, że kandydatów na prezydenta Rzeszowa można zgłaszać do dnia 19 maja 2021 roku – przekonywał Zydorczak.

To kolejna już próba rejestracji kandydatki z partii Polska 2050. Pierwotnie ustalony termin rejestracji kandydatów minął 16 kwietnia o północy. Wówczas nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów.

– Teraz dozbieraliśmy brakujące podpisy i złożymy wymaganą ich liczbę – powiedział „Onetowi” Zydorczak.

Małgorzata Grzywa była wcześniej wójtem gminy Oświęcim.

Partia Polska 2050 nie współpracuje z Szymonem Hołownią.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.