Polska będzie szkolić Ukraińców

W ramach nowego programu NATO, DEEP Ukraine (Defence Education Endancement Program), polskie Ministerstwo Obrony przeszkoli około 50 ukraińskich instruktorów wojskowych. Całość szkolenia finansowane jest przez NATO oraz MON.

Jak poinformował rzecznik MON, płk Jacek Sońta, Polska, wraz z innymi krajami, które wchodzą w skład NATO, poprowadzą działania w ramach programu DEEP – Ukraine, który ma za zadanie udoskonalić oraz dostosować szkolnictwo wojskowe Ukrainy do standardów NATO.

W szkoleniu, jak zdeklarowano, ma wziąć udział około 50 kursantów, którzy przede wszystkim zdobędą wiedzę związaną z systemem funkcjonowania korpusu podoficerskiego w Siłach Zbrojnych RP. Wszelkie nabyte umiejętności na szkoleniu mają w późniejszym czasie przekazać żołnierzom na Ukrainie. Szkolenie odbędzie się w czerwcu, wrześniu oraz październiku.

Program szkoleniowy ukraińskich wojskowych to kolejna forma pomocy jaką Ukraina otrzymała przy współudziale Polski. Dotychczas Polska przeznaczyła 150 tys. euro w ramach wsparcia Ukrainy na jeden z funduszy powołanych na szczycie w NATO. Kilkadziesiąt tysięcy euro przeznaczono również na szkolenie ukraińskich wojskowych w Polsce.

Kaoch/polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net