Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce

Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy. Wcześniej za organizację miała odpowiadać Rosja.

Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce. Wcześniej ustalone było, że te odbędą się w Rosji. Ze względu na inwazję tego kraju na Ukrainę, władze FIVB odebrały Rosji organizację zawodów. Zaczęto wówczas szukać innego gospodarza.

Dziś po godz. 11 podczas specjalnej konferencji prasowej w siedzibie PKOI-u poinformowano, że Polska i Słowenia zajmą się organizacją. Na konferencji obecni byli m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk, premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PZPS Sebastian Świderski.

Polska będzie głównym organizatorem turnieju. W Polsce zagrane zostaną dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, dwa półfinały, finał i mecz o brązowy medal. Na razie nie wiadomo, w których miastach odbędą się mecze.

Do wspólnej organizacji Polska zaprosiła Słowenię. Kraj ten zgodził się na współorganizację.

– Wiemy, że sport jest ważny dla Rosji, więc odebranie finału Ligi Mistrzów, baraży piłkarskich w Katarze czy prawa organizacji mistrzostw świata została przez Rosjan zauważona. Ich to boli. Od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę, chcieliśmy zorganizować mistrzostwa świata – powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.

Mistrzostwa świata w piłkę siatkową odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września. Polska w fazie grupowej zmierzy się z Meksykiem, USA i Bułgarią. Będziemy bronili tytułu mistrza świata. Polska zdobyła tytuł w 2014 roku i obroniła go w 2018.

sport.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net