2 marca 2024
Wiadomości

Polska nie chce imigrantów spoza UE

foto: YouTube (RT), "Riot police teargas refugees attempting to break out of detention camp in Hungary"
foto: YouTube (RT), „Riot police teargas refugees attempting to break out of detention camp in Hungary”

Znaczna część Polaków chce przywrócenia wewnętrznych kontroli granic w Unii Europejskiej i wyraża znaczący sprzeciw wobec przyjmowania do Polski imigrantów obcych nam kulturowo. Wśród młodych pokoleń rośnie również liczba eurosceptyków.

Na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” IBRiS przeprowadził sondaż nastrojów społecznych po zamachach w Brukseli i wobec pojawiających się głosów dotyczących przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych UE. Wnioski prezentują się dość jednoznacznie: większość Polaków nie chce, by do naszego kraju trafili imigranci spoza Unii Europejskiej. Na pytanie, czy Polska powinna przyjąć osoby spoza Unii, aż 70 proc. badanych odpowiedziało: „nie”. Tylko 24 proc. było przeciwnego zdania, a 6 proc. ankietowanych było niezdecydowanych.

Badanie pokazuje, że polskie społeczeństwo nadal jest proeuropejskie, a 88 proc. badanych oceniło, że Polska powinna pozostać w strukturach UE. Najwięcej euroentuzjastów (95 proc.) jest w grupie wiekowej 35-44 lata. W grupie wiekowej między 25. a 34. rokiem życia znalazło się natomiast najwięcej eurosceptyków. Jak się okazuje, Polacy nie są już tak jednomyślni w kwestii funkcjonowania strefy Schengen. Aż połowa badanych odpowiedziała twierdząco na pytanie o przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach UE. Najwięcej zwolenników przywrócenia kontroli jest wśród ludzi młodych.

Mas/pch24.pl
szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net