Polska: przed sądem za wspieranie ISIS

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

To już nie Francja, Anglia ani nawet nie Niemcy, lecz Polska! Pod koniec miesiąca przed Sądem Okręgowym w Białymstoku staną czterej Czeczeni oskarżeni o wspieranie Państwa Islamskiego. Bardzo możliwe, że rozprawa będzie toczyć się z wyłączeniem jawności.

Pierwsza rozprawa odbędzie się 27 października. Obywatele rosyjscy deklarujący narodowość czeczeńską oskarżeni są o zorganizowanie grupy przestępczej oraz zbieranie funduszy na działalność o charakterze terrorystycznym na rzecz ISIS. W zarzutach mowa o kwocie 9 tys. euro.

Grupa miała działać od maja do października 2014 roku w Białymstoku, Łomży, Warszawie i innych miejscach w Polsce oraz w Turcji, gdzie rekrutowali bandytów oraz organizowali sprzęt paramilitarny. Miał on posłużyć do aktów terrorystycznych na terytorium Syrii i Iraku. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Grozi im do 12 lat więzienia. Czeczeni aktualnie przebywają w areszcie.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net