Polski konsulat ostrzelany. Mocne oświadczenie Winnickiego

W nocy z wtorku na środę siedziba polskiego konsulatu w Łucku została ostrzelana z granatnika. Ukraińskie i polskie władze zwalają winę na „prowokatorów”, zapewne mając na myśli Rosjan. Robert Winnicki – niezależnie od tego, kto tego dokonał – zwraca uwagę na konieczność rewizji stosunków polsko-ukraińskich.

twitter.com/info_prasowa

– Był to najprawdopodobniej atak z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, pozostawiając około 70-centymetrowy otwór – mówi Krzysztof Sawicki, konsul. – To był prawdziwy akt terrorystyczny, chciano zabić ludzi – dodaje.

– Według ukraińskich mediów, do ataku doszło około godziny 00:30 czasu lokalnego (czyli ok. 23:30 czasu polskiego). Uszkodzony jest dach i ostatnia kondygnacja konsulatu. Wewnątrz doszło do wybuchu – huk był na tyle głośny, że było go słychać w całej okolicy – informuje RMF24. – Atak mógł być ostrzeżeniem lub prowokacją – twierdzi przedstawiciel organów ścigania.

– To jest bardzo niepokojąca sytuacja. Niewątpliwie jest to prowokacja – mówi Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Robert Winnicki z Ruchu Narodowego zwraca uwagę, że kolejny taki incydent powinien doprowadzić do rewizji wzajemnych relacji z Ukrainą. Stwierdza, że na Ukrainie wiele antypolskich ugrupowań ma łatwy dostęp do broni, zaś ich nastroje są umacniane przez promowanie ludobójców z UPA. Zwraca też uwagę, że jeśli Rosja ma możliwość operowania na terenie całej Ukrainy, to „powstają zasadnicze pytania o skutki rewolucji na Ukrainie”.

Pełne oświadczenie posła Roberta Winnickiego można przeczytać TUTAJ.

CWIK/Kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net