9 kwietnia 2024
WiadomościWojskowość

Polski lotnik gwiazdą YouTube

Internauci są zachwyceni podniebnymi popisami kpt. pilota Adriana Rojka w Wielkiej Brytanii w trakcie Royal International Air Tattoo (RIAT). Ma już ponad 4 miliony odsłon na YouTube.

Film z akrobacjami Polaka powstał w trakcie pokazów lotniczych Royal International Air Tattoo (RIAT). To jedna z największych tego typu imprez na świecie. Co roku przylatują setki pilotów, aby zaprezentować swoje umiejętności. Wśród nich był kpt. Adrian Rojek. Jego wyczyny internauci okrzyknęli mianem spektakularnych.

O sobie lotnik mówi bardzo skromnie. – Zacząłem w Aeroklubie Śląskim, gdzie latałem na szybowcach. Następnie wstąpiłem do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Inspiracją byli nasi piloci, którzy bohatersko walczyli podczas II wojny światowej – opowiada Rojek. O swoich umiejętnościach mówi skromnie. – Trzeba się szkolić całe życie – podkreśla. Maszyna, którą lata (rosyjski MiG-29) to potężny samolot. – Na pokład zabieramy zwykle 4,5 tony paliwa, a podczas pokazów ok. 3 ton – tłumaczy pilot. – Wszystko zależy od zadania i wysokości. Możemy paliwo wypalić w 10 min., np. podczas pokazu walki manewrowej – mówi Rojek.

Kpt. Rojka i jego kolegów będzie można zobaczyć w Polsce. Wpierw defilada w Warszawie 15 sierpnia, potem pokazy na radomskim Airshow 22 i 23 sierpnia.

Mug/tvp.info

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net