10 kwietnia 2024
Gospodarka i prawoWiadomości

Polski odrzutowiec budzi zainteresowanie

foto: Seeksoul - Praca własna, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
foto: Seeksoul – Praca własna, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Pomimo braku pierwszego lotu, wzrasta zainteresowanie polskim samolotem o nazwie Flaris Lar 1. Główni zainteresowani to Europejczycy i Amerykanie.

Samolot został skonstruowany przez jeleniogórskiego przedsiębiorcę Rafała Ładzińskiego, który chce produkować samolot w swojej firmie Metal-Master. Prace nad odrzutowcem rozpoczęły się w 2009 roku. Jest bardzo lekki, gdyż całkowita jego masa, wliczając paliwo i pasażerów, wynosi 1,5 tony, co potwierdził sam konstruktor.

Samolot jest już po pierwszych badaniach technicznych w laboratorium Wojskowej Akademii Technicznej oraz próbach odrzutowca na lotnisku.

Maszyna produkowana jest z elementów kompozytowych, które są stosowane w najnowocześniejszych samolotach rejsowych. Jest ona bardzo lekka, a zarazem bezpieczna, prosta w obsłudze jak i w pilotażu.

Sam konstruktor podkreśla, że nie chce, aby był to produkt luksusowy. Jego cena ma wahać się w granicach około 1,5 mln euro. Podkreśla on walory swojej konstrukcji, kwestię zasięgu, a także możliwość startowania z krótkiego i trawiastego pasa. Dzięki takim zastosowaniom, samolotem będzie można startować i lądować niedaleko domu.

Jgral/biztok.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net