Polski podwariant wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 atakujący tylko medyków i mundurowych? Mają mieć krótszy bezsądowy areszt domowy

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zmianę przepisów dotyczących tzw. „kwarantanny” czyli bezsądowego aresztu domowego. Medycy i mundurowi będą mieli odsiadkę krótszą, niż pozostali obywatele.

Od przyszłej środy areszt domowy dla osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2 wynosić będzie dla większości siedem dni. Jak przekonuje rząd, przez tyle czasu koronawirus może „ukrywać się” w ludzkim organizmie. Do tego czasu bezsądowy areszt domowy trwa 10 dni, o ile nie wystąpiły i nie zgłosiliśmy objawów. Wówczas odsiadka może być dłuższa.

Najwyraźniej jednak wykryto nowy podwariant wariantu Omikron, który inaczej działa u mundurowych i medyków. Ci bowiem będą mogli już po pięciu dniach wykonać test. Jeśli wynik wyjdzie negatywny, areszt przestanie obowiązywać.

Jeśli to nie nowy podwariant jest powodem takiego rozróżnienia – a zapewne tak nie jest – to rząd kolejny raz przyznał, że nie chodzi o izolację przed wirusem, a po prostu tańczenie pod dyktando urzędników z ministerstwa.

money.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net