Polski wynalazek ułatwi opiekę nad nienarodzonymi dziećmi

Pregnabit to urządzenie, które monitoruje funkcje życiowe nienarodzonego dziecka, a jednocześnie jest przenośne i można z niego korzystać z domu. Autorka wynalazku, Polka, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie za swoje osiągnięcie.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Niewielkie urządzenie może pozwolić matce na samodzielne wykonywanie pomiarów związanych z prawidłowym przebiegiem ciąży, bez konieczności udawania się do gabinetu lekarskiego. Pregnabit bada tętno zarówno mamy, jak i nienarodzonego dziecka, a także częstotliwość skurczy mięśnia macicy. Dane, które zbiera urządzenie, przekazywane są natychmiast do Medycznego Centrum Telemonitoringu, więc w razie komplikacji kobieta może od razu liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu. Twórcą rewolucyjnego urządzenia jest Polka: lekarz i jednocześnie absolwentka politechniki, dr Patrycja Wizińska-Socha.

Jak sama tłumaczy, Pregnabit jest wyjątkowo pomocne u tych matek, dla których profilaktyka jest szczególnie istotna. Pomaga również zmniejszyć stres związany z przebiegiem ciąży. – Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może w realny sposób przyczynić się do szybkiej reakcji i wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej – tłumaczy dr Wizińska-Socha. Wrocławska lekarka została nagrodzona przez prestiżowy magazyn „MIT Technology Reviev” tytułem Innowatora Roku (Innovator of the Year).

MGOT/polsatnews.pl, wyborcza.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net