29 lutego 2024
HistoriaWiadomości

„Polskie obozy” w niemieckich mediach

Członkowie stowarzyszeń kombatanckich postulują, by użycie określenia „polskie obozy” ścigać z urzędu. Tymczasem dziennikarz portalu niezależna.pl alarmuje: w niemieckiej prasie roi się od sformułowań fałszujących historię. 

– To nie są zwykłe pomyłki (jak najczęściej tłumaczą się naczelni tych mediów), bowiem żadna z gazet nigdy nie napisała o „austriackim obozie zagłady” lub „holenderskim obozie koncentracyjnym”. Oni mylą się tylko w przypadku obozów „polskich” – pisze Waldemar Maszewski na łamach portalu niezależna.pl. – Wygląda wręcz, że jest to dobrze zorganizowana akcja, bo w tym procederze obrażania Polaków biorą udział wszystkie niemieckie media – zarówno te mniej znane i mniej popularne gazety lokalne, jak i te największe ogólnokrajowe tytuły – sugeruje Maszewski, przywołując kolejne przykłady szkalowania Polski. O „polskim obozie” pisze m.in. wyjątkowo popularna lewicowa „Sueddeutsche Zeitung”.

„(…)młodzież żydowska wraz z inną grupą tysiąca Żydów została z dzielnicy Hamburg–Altona deportowana do polskiego obozu koncentracyjnego” – napisał z kolei dziennik „Hamburger Abendblatt” na swojej stronie internetowej. Po żądaniu sprostowania redakcja zmieniła sformułowanie na mniej szokujące, lecz również nie zgodne z faktami historycznymi określenie „obóz koncentracyjny w Polsce” (Maszewski przypomina, iż obóz znajdował się na terenie GG).

Podczas obchodów rocznicy przewiezienia pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz córka jednego z więźniów, Teresa Adamczyk, zasugerowała, iż użycie kłamliwego określenia „polskie obozy” powinno być ścigane z urzędu jako kłamstwo oświęcimskie. Do propozycji przychyliło się Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. – Wzywamy organa ścigania RP, aby w każdym przypadku użycia kłamliwego i obraźliwego sformułowania „polskie obozy zagłady” rozpoczynały postępowanie prokuratorski – ogłosił rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski.

Mgot/niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net