Polskie stocznie uzbroją naszą marynarkę wojenną

Kilka dni temu Czesław Mroczek, wiceminister MON zapowiedział budowę sześciu okrętów dla polskiej marynarki wojennej. Mają to być trzy okręty obrony wybrzeża i trzy okręty patrolowe z funkcją zwalczania min. Okręty mają powstać w polskich stoczniach.

– Przedstawiliśmy w MON nasze możliwości, co zostało ocenione pozytywnie. W tym momencie zostaliśmy poproszeni, aby Polska Grupa Zbrojeniowa wspólnie ze Stocznią Marynarki Wojennej przygotowywała się do postępowania — mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ.

Do końca tego miesiąca mają się rozpocząć oficjalne negocjacje z Polską Grupą Zbrojeniową. Ich zakończenie jest spodziewane na przełomie tego roku. Wiceminister MON zapowiedział także, że w to przedsięwzięcie ma być zaangażowany „cały polski potencjał”, ale nie podał jednak wartości zamówienia. Wojciech Dąbrowski jednak optymistycznie podkreśla, że polskie stocznie wybudują te okręty.

– Biorąc pod uwagę, jakie jednostki są dzisiaj budowane przez polski przemysł, to istnieje w pełni zdolność do wybudowania tych dwóch typów okrętów – zaznaczył prezes PGZ.

Wybudowanie okrętów dla polskiej marynarki przez nasze stocznie to inwestycja w miejsca pracy i rodzimy przemysł stoczniowy, niestety upadający. Dlatego każde wsparcie w tej materii jest potrzebne.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net