„Pomagać Syryjczykom, nie imigrantom”
Trwa akcja „Serce dla Syrii”, w ramach której organizowana jest inicjatywa postna „1050/333” (TUTAJ szczegóły). Odbył się także konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, który poruszał temat wojny na Bliskim Wschodzie, z którego dochód przeznaczony ma zostać na chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie. Organizatorzy podkreślają, że „należy pomagać Syryjczykom, nie imigrantom”.

Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji Piękna Polska, mówi, że konkurs plastyczny uruchomiono, „aby wśród dzieci i młodzieży wzbudzić zainteresowanie problemem, który dotyczy całej Europy”. – Jednocześnie kładąc akcent na to, że są uchodźcy i „uchodźcy”, że są prawdziwe ofiary wojny na Bliskim Wschodzie – przede wszystkim chrześcijanie, których praktycznie nie ma wśród „nachodźców” – i sprawcy, czyli islamiści, którzy często literalnie są w szeregach „nachodźców”. Przy okazji nagłaśniamy wśród dzieci problem prześladowań chrześcijan w ogóle. Uczymy ich altruizmu – powiedział Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji.
Akcja „Serce dla Syrii” zarejestrowana jest od listopada 2014 roku. – Polega na zbiórce publicznej na rzecz asyryjskich chrześcijan, bez względu na wyznanie. Chcemy nagłośnić dramat chrześcijan i wspomnieć wcześniejsze wydarzenia, m.in. ludobójstwo dokonane przez Turków w 1915 roku. Polecamy przy tej okazji książkę „Seyfo”, która opowiada o rzezi Syryjczyków, przetłumaczoną przez prof. Michaela Abdalla, asyryjskiego chrześcijanina, który mieszka w Poznaniu – mówi Kontrrewolucji Przemysław Daszyk. – Profesor jest znawcą orientu oraz tłumaczem języka arabskiego i aramejskiego, który wspiera naszą akcję. Oprócz tego ponownie wspieramy prześladowanych poprzez modlitwę. W zeszłym roku organizowaliśmy „100 dni dla Syrii”, teraz zaś prowadzimy akcję postną: 1050/333 – dodaje założyciel Fundacji Piękna Polska. Przypomina również, że „post to też forma modlitwy”.
Inicjator zapowiada też, że przewiduje się ponowne zorganizowanie konkursu, ale „w rozszerzonej formule”. – Tematem ma być Poczet Wielkich Polaków – świętych, władców, twórców i myślicieli na przestrzeni 1050 lat. W tej formule chcemy, aby poza szkołami uczestniczyły także uczelnie wyższe – zapowiada Przemysław Daszyk.
Założyciel Fundacji podkreśla, że pomoc dla Syryjczyków skierowana jest do tych, którzy chcą pozostać na Bliskim Wschodzie, nie dla fal nielegalnych imigrantów szturmujących Europę. – Nie pomagamy imigrantom, ponieważ celem naszego działania jest pomoc ofiarom na miejscu lub w obozach dla uchodźców w krajach takich, jak: Turcja, Jordan, Liban, etc. Chodzi o pomoc w powrocie do ich domów. Ci ludzie chcą żyć tam, gdzie są od ponad dwóch tysięcy lat i nie zostać wykorzenionymi przez islam – powiedział Przemysław Daszyk. – Nie wykluczamy w przyszłości pomocy pojedynczym rodzinom, które – drogą legalną – chciałyby uciec od wojny i osiedlić się np. w Polsce. Jako fundacja – jesteśmy do tego gotowi. Są jednak warunki: pierwszy, to bycie chrześcijaninem. Drugi – muszą być nastawieni na pracę, nie na ciągnięcie zasiłków – podsumował Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji Piękna Polska.
O akcjach postnych, w ramach których można pomagać Syryjczykom, można przeczytać TUTAJ i TUTAJ. Akcje są równoległe i trwają do końca wielkiego postu. Zachęcamy do zgłoszenia się i podjęcia się przez jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji o nawrócenie Europy i ocalenie jej przed islamską inwazją oraz w intencji prześladowanych Syryjczyków. TUTAJ zaś wybrane prace uczniów częstochowskich szkół.
CWIK/Kontrrewolucja.net
Przekaż wieści dalej!