4 grudnia 2023
Kościół i wiaraKultura i recenzjeWiadomości

„Pomagać Syryjczykom, nie imigrantom”

Trwa akcja „Serce dla Syrii”, w ramach której organizowana jest inicjatywa postna „1050/333” (TUTAJ szczegóły). Odbył się także konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, który poruszał temat wojny na Bliskim Wschodzie, z którego dochód przeznaczony ma zostać na chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie. Organizatorzy podkreślają, że „należy pomagać Syryjczykom, nie imigrantom”.

foto: Przemysław Daszyk/Fundacja Piękna Polska
foto: Przemysław Daszyk/Fundacja Piękna Polska

Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji Piękna Polska, mówi, że konkurs plastyczny uruchomiono, „aby wśród dzieci i młodzieży wzbudzić zainteresowanie problemem, który dotyczy całej Europy”. – Jednocześnie kładąc akcent na to, że są uchodźcy i „uchodźcy”, że są prawdziwe ofiary wojny na Bliskim Wschodzie – przede wszystkim chrześcijanie, których praktycznie nie ma wśród „nachodźców” – i sprawcy, czyli islamiści, którzy często literalnie są w szeregach „nachodźców”. Przy okazji nagłaśniamy wśród dzieci problem prześladowań chrześcijan w ogóle. Uczymy ich altruizmu – powiedział Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji.

Akcja „Serce dla Syrii” zarejestrowana jest od listopada 2014 roku. – Polega na zbiórce publicznej na rzecz asyryjskich chrześcijan, bez względu na wyznanie. Chcemy nagłośnić dramat chrześcijan i wspomnieć wcześniejsze wydarzenia, m.in. ludobójstwo dokonane przez Turków w 1915 roku. Polecamy przy tej okazji książkę „Seyfo”, która opowiada o rzezi Syryjczyków, przetłumaczoną przez prof. Michaela Abdalla, asyryjskiego chrześcijanina, który mieszka w Poznaniu – mówi Kontrrewolucji Przemysław Daszyk. – Profesor jest znawcą orientu oraz tłumaczem języka arabskiego i aramejskiego, który wspiera naszą akcję. Oprócz tego ponownie wspieramy prześladowanych poprzez modlitwę. W zeszłym roku organizowaliśmy „100 dni dla Syrii”, teraz zaś prowadzimy akcję postną: 1050/333 – dodaje założyciel Fundacji Piękna Polska. Przypomina również, że „post to też forma modlitwy”.

Inicjator zapowiada też, że przewiduje się ponowne zorganizowanie konkursu, ale „w rozszerzonej formule”. – Tematem ma być Poczet Wielkich Polaków – świętych, władców, twórców i myślicieli na przestrzeni 1050 lat. W tej formule chcemy, aby poza szkołami uczestniczyły także uczelnie wyższe – zapowiada Przemysław Daszyk.

Założyciel Fundacji podkreśla, że pomoc dla Syryjczyków skierowana jest do tych, którzy chcą pozostać na Bliskim Wschodzie, nie dla fal nielegalnych imigrantów szturmujących Europę. – Nie pomagamy imigrantom, ponieważ celem naszego działania jest pomoc ofiarom na miejscu lub w obozach dla uchodźców w krajach takich, jak: Turcja, Jordan, Liban, etc. Chodzi o pomoc w powrocie do ich domów. Ci ludzie chcą żyć tam, gdzie są od ponad dwóch tysięcy lat i nie zostać wykorzenionymi przez islam – powiedział Przemysław Daszyk. – Nie wykluczamy w przyszłości pomocy pojedynczym rodzinom, które – drogą legalną – chciałyby uciec od wojny i osiedlić się np. w Polsce. Jako fundacja – jesteśmy do tego gotowi. Są jednak warunki: pierwszy, to bycie chrześcijaninem. Drugi – muszą być nastawieni na pracę, nie na ciągnięcie zasiłków – podsumował Przemysław Daszyk, założyciel Fundacji Piękna Polska.

O akcjach postnych, w ramach których można pomagać Syryjczykom, można przeczytać TUTAJ i TUTAJ. Akcje są równoległe i trwają do końca wielkiego postu. Zachęcamy do zgłoszenia się i podjęcia się przez jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji o nawrócenie Europy i ocalenie jej przed islamską inwazją oraz w intencji prześladowanych Syryjczyków. TUTAJ zaś wybrane prace uczniów częstochowskich szkół.

CWIK/Kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net