3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Pomoc dla chrześcijan naglącą potrzebą

Syro-katolicki abp Mosulu, Yohanna Moshe powiedział, że jeśli kraje zachodnie nie są w stanie zapewnić ochrony chrześcijańskim uchodźcom z Iraku, powinny zastosować wobec nich politykę „otwartych drzwi”.

Przebywający w Iraku duchowny wezwał rządy na świecie, aby solidarnie podjęły akcję przepędzenia islamistów z ISIS z północnych części kraju, gdyż tysiące wysiedlonych chrześcijan nie może wrócić do swoich domów. – Apeluję do społeczności międzynarodowej. Jeżeli nie możecie nas chronić, otwórzcie swoje drzwi i pomóżcie nam rozpocząć nowe życie w innym miejscu. Ale my wolelibyśmy być w Iraku i tam pozostawać pod ochroną – powiedział hierarcha.

Arcybiskup Yohanna Moshe wyraził zaniepokojenie doniesieniami o niszczeniu religijnych i historycznych artefaktów, dokonywanych systematycznie przez islamistów na zajętych przez nich terenach.

W rozmowie z przedstawicielami Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w pierwszą rocznicę zajęcia przez bojówki muzułmańskie Mosulu, abp Mosze powiedział, że słyszy się głosy, jakoby uzbrojeni po zęby rebelianci ISIS byli „najlepszym gwarantem” pokoju dla 120 tys. przesiedlonych chrześcijan, którzy uciekli przed nimi z miasta i okolicznych miejscowości.

– Jedynym rozwiązaniem, które przyniesie im radość i przywróci godność, będzie możliwość powrotu do domu. Prosimy wszystkich, aby wywierali nacisk na ludzi, którzy mają obowiązek wyzwolić zajęte miasta i wsie tak szybko, jak to jest możliwe. Żeby ludzie mogli wrócić do siebie i nadal żyć w pokoju – apelował arcybiskup.

Syro-katolicki duchowny, który również został zmuszony do opuszczenia Mosulu, poprosił o modlitwę za chrześcijańskich uciekinierów i za „przywódców politycznych, aby znaleźli rozwiązanie, które pozwoli im wrócić do swoich domów”.

Mug/catholicherald.co.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net