Ponad 600 tys. na referendum, którego nie było

YouTube

RMF FM informuje, że na promocję i objazd po Polsce w sprawie prezydenckiego referendum, które zostało odrzucone przez senatorów PO i PiS, wydano 610 tys. zł.

100 tys. zł wydano na zorganizowanie 37 konferencji, na których pracowano nad pytaniami. 180 tys. zł wydano na imprezę na Stadionie Narodowym, podczas której podsumowano pierwszy etap kampanii. 330 tys. zł poszło na promocje w formie ulotek, spotów radiowych oraz ogłoszeń w gazetach.

Nieznane pozostają koszty delegacji pracowników Kancelarii Prezydenta. Te są „wliczane do ogólnej puli wydatków pracowniczych KPRP”.

Za całą tę kwotę powstał projekt 10 pytań, których jakość i sens budziły kontrowersje nawet w partii Prawo i Sprawiedliwość. Senat, w którym PiS miał większość, wraz z senatorami PO nie przyjął propozycji prezydenckiego referendum.

„Wiadomości” w TVP poinformował wówczas, że „wniosek prezydenta został odrzucony głównie głosami senatorów Platformy Obywatelskiej”, zaś „Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali »za« bądź wstrzymali się od głosu”.

rmf24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net