2 marca 2024
Wiadomości

Porównał Banderę do Dmowskiego. Prezydencki minister odchodzi

– Prezydencki minister Jakub Kumoch odchodzi z Kancelarii Prezydenta – podał portal interia.pl. Ostatnio prezydencki minister zasłynął porównaniem Romana Dmowskiego ze zbrodniarzem Stepanem Banderą.

Według ustaleń „Interii”, Kumoch miał pożegnać się już ze współpracownikami, zaś wizyta prezydenta Andrzeja Dudy we Lwowie była ostatnią, którą organizował.

Kumoch miał „na własną prośbę, za zgodą Szefa i zgodnie z naszymi ustaleniami sprzed paru miesięcy” zrezygnować ze sprawowania funkcji sekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej. Rezygnację miał wysłać już w październiku.

W liście Kumoch podał, że Kancelaria Prezydenta ma już osobę na jego miejsce. To osoba zaproponowana przez ustępującego szefa prezydenckiego biura.

– Cieszę się, że moim następcą zostanie wybitny fachowiec, z którym współpracowałem od lat, którego kandydaturę również ja Panu Prezydentowi doradzałem i którego niezwykle wysokie kompetencje gwarantują dynamiczną aktywność międzynarodową Prezydenta RP, a najważniejsze – niezmienność naszej linii wobec Ukrainy oraz polityki transatlantyckiej – napisał Kumoch.

Na początku roku głośno było o skandalicznej wypowiedzi Jakuba Kumocha w RMF FM. Porównał on odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach Stepana Banderę z Romanem Dmowskim. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Według samego Kumocha, rezygnacja została złożona z przyczyn rodzinnych.

interia.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net