Porozumienie i AGROunia tworzą partię polityczną. Chcą wystartować już tej jesieni

– Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych – podała „Wirtualna Polska”. Nazwa ugrupowania na razie nie została ujawniona. Liderami mają być Magdalena Sroka i Michał Kołodziejczak.

– O niespodziewanym politycznym mariażu przesądziły brak jasnej deklaracji głównych partii opozycyjnych w sprawie formuły startu w wyborach oraz brak satysfakcjonującego dla Porozumienia i AGROunii miejsca przy negocjacyjnym stole. Tak przynajmniej uważają nasi rozmówcy z obu stron – podaje wp.pl.

WP zaznacza, że proces rejestracji partii już się rozpoczął. Nie wiadomo, jaka będzie jej nazwa, jednak „pewne” jest to, że powstanie „zupełnie nowy szyld”.

– Celem ugrupowania jest samodzielny start w jesiennych wyborach i zbudowanie list na bazie własnych środowisk. W przypadku braku porozumienia zamiast jednego lub dwóch bloków, możemy ich mieć aż pięć – podkreśla portal.

– Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – powiedziała Sroka „Wirtualnej Polsce”.

Sroka przejęła stanowisko prezesa Porozumienia dwa miesiące temu. Zapowiedziała, że będzie rozmawiała z Władysławem Kosiniak-Kamyszem oraz Szymonem Hołownią na temat utworzenia wspólnego bloku.

– Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS. Część ludzi z AGROunii kiedyś głosowała na partię Kaczyńskiego i teraz nie ma alternatywy. Oni nie zagłosują na tych, którzy ich obrażają za to, że głosowali na PiS, a to robią niektórzy przedstawiciele opozycji. Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie na czele którego staną kobieta i mężczyzna – skomentował z kolei Michał Kołodziejczak.

wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net