Poseł KO pijany w Sejmie? Sienkiewicz szedł chwiejnym krokiem między ławami. „Trzeba alkomat na salę” (WIDEO)

– Podczas środowej debaty w Sejmie nad uchwaleniem wotum nieufności dla ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, kamera zarejestrowała posła KO Bartłomieja Sienkiewicza, który chwiejnym krokiem przechodził między sejmowymi ławami. W pewnym momencie podszedł do Borysa Budki, który niezwłocznie wyprowadził go z sali obrad, co wywołało żywe reakcje w sejmowych ławach – poinformował onet.pl. Z sali słychać było m.in. okrzyk „trzeba alkomat na salę”. Przewodniczący klubu KO Borys Budka zaprzeczył z kolei, by poseł Sienkiewicz był pod wpływem alkoholu.

Do incydentu doszło podczas wystąpienia posła PiS Dariusza Olszewskiego. Jego przemówienie zostało zakłócone przez krzyki z sali. – Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił – powiedział poseł Olszewski do marszałka Ryszarda Terleckiego.

– Nie wyprowadzaj Sienkiewicza. Wolność Sienkiewicza – krzyczał minister edukacji Przemysław Czarnek.

– Jeżeli mogę, to będę kontynuował, a kto wychodzi takim krokiem, jak było widać, to nie jest na pewno sportowiec – skwitował poseł Olszewski.

– Sport to też profilaktyka przeciwalkoholowa. Dla osób, które były wyprowadzane z tej sali, ten sport i forma profilaktyki by się przydały – mówił poseł.

Na antenie Radia ZET przewodniczący klubu KO Borys Budka zaprzeczył, by poseł Bartłomiej Sienkiewicz był pijany w Sejmie. – Jeśli ktoś produkuje fake newsy, to później się takie coś pojawia. Bartek Sienkiewicz podszedł do mnie, żeby poprosić o rozmowę ws. tego, co się dzieje w sprawie rodziny Brejzów i byliśmy porozmawiać – przekonywał Budka.

– To są jakieś bzdury. Rozmawiałem z Bartkiem Sienkiewiczem przed debatą i w trakcie. To jest poziom debaty sejmowej. Rozmawiamy o facecie (Mejzie – red.), który próbował wyłudzać pieniądze od rodziców ciężko chorych dzieci, a zamiast tego mamy filmiki produkowane przez pisowskich trolli i posłów, sugerujących takie rzeczy – dodał szef klubu KO.

– Czyli był trzeźwy? – dopytała prowadząca rozmowę Beata Lubecka. – Oczywiście. Debata opóźniła się o dwie godziny, a my rozmawialiśmy na temat wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej – odparł Budka.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net