14 czerwca 2024
Wiadomości

Poseł Konfederacji po pijaku szarpał i wyzywał policjantów. Wydał oświadczenie

Poseł Konfederacji i kandydat tej partii do unijnego parlamentu Ryszard Wilk będąc pod mocnym wpływem alkoholu zwyzywał policjantów. Odgrażał się również, że „będą rozliczeni”. Polityk odniósł się do sprawy.

O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”. Policjanci znaleźli posła Konfederacji siedzącego na jezdni w Kamionce Małej w woj. małopolskim 10 maja około godz. 21.

Funkcjonariusze pomogli posłowi wstać i zaprowadzili go do radiowozu. Spotkali się z wulgaryzmami i groźbami.

– Robicie ze mnie pajaca, s*********, k****, narażacie się na śmieszność, będziecie rozliczeni, siad – miał mówić poseł Wilk.

GW zaznacza, że „miał również próbować ucieczki z radiowozu”. Doszło również do szarpaniny. Poseł zerwał kamerę osobistą i podarł mundur. Od policjantów posła odebrali brat i ojciec.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu. Śledczy sprawdzają, czy doszło do znieważenia funkcjonariusza publicznego na służbie. Grozi za to grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku.

Poseł Wilk początkowo nie chciał komentować sprawy. Wczoraj wieczorem opublikował jednak oświadczenie na Facebooku.

– Odnośnie doniesień medialnych na temat mojego incydentu z Policją. Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Stres i emocje zawsze znajdą jakieś ujście, ale nigdy nie powinny w taki sposób. Spotkałem się już z policjantami i wyjaśniliśmy sobie sprawy, przyjęli moje przeprosiny, natomiast sprawa zrobiła się medialna – napisał Ryszard Wilk.

– Przepraszam Was wszystkich za powstałą sytuację. Szczegółów zdarzenia nie będę komentować. Mam nadzieję, że sytuacja nie będzie tego wymagać, ale nie zamierzam korzystać z żadnych przywilejów poselskich w tej sprawie – dodał.

se.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. Fb / Ryszard Wilk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net