Posłanka PO podarła uchwałę o suwerenności Polski

foto: twitter.com/konserwa100
foto: twitter.com/konserwa100

Sejm przyjął wczoraj uchwałę o obronie suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw Polaków. Głosowanie zbojkotowali posłowie PO, PSL i Nowoczesnej, a jedna z posłanek Platformy ostentacyjnie podarła wydrukowany tekst uchwały.

Uchwała przypomina m.in., że „Rzeczpospolita Polska zgodnie z konstytucją jest demokratycznym państwem prawa”, a „Sejm RP stwierdza, że prawa i wolności obywatelskie nie są zagrożone w naszym państwie”. W dokumencie zawarto odniesienie do prób przenoszenia konfliktów politycznych z areny polskiej na międzynarodową. „Zapowiadane decyzje rozwiązania tego problemu nie mają podstaw w prawie europejskim, naruszają suwerenność naszego państwa, wartości europejskie oraz zasadę pomocniczości UE. Niosą także zagrożenia dla ładu społecznego w Polsce, bezpieczeństwa jej obywateli oraz dziedzictwa cywilizacyjnego i tożsamości narodowej” – przekonuje uchwała, w której projekcie znalazły się również zdania potwierdzające brak wpływu przepisów przyjętych przez większość sejmową na pracę Trybunału Konstytucyjnego. Zdania wykreślono jednak na prośbę posłów klubu Kukiza.

Uchwałę zbojkotowali parlamentarzyści Nowoczesnej, PSL oraz Platformy Obywatelskiej, odmawiając głosowania. Posłanka Agnieszka Pomaska w ramach sprzeciwu podarła na oczach parlamentarzystów tekst uchwały. – To jest wasza kompromitacja i Wysoka Izba nie może przyjąć tej uchwały, bo to byłaby kompromitacja całej Izby. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Mam nadzieję, że ta uchwała skończy w ten sposób! – krzyczała z mównicy Pomaska, po czym przedarła kartkę z uchwałą na pół.

MGOT/pch24.pl, tvn24.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net