Pośmiertny awans dla płk. Kuklińskiego?

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, wystąpił do prezydenta z apelem o awansowanie płk. Ryszarda Kuklińskiego do stopnia generała brygady i odznaczenie go Orderem Orła Białego.

Pułkownik Kukliński jest jedną z najbardziej symbolicznych postaci ostatniego półwiecza i bardzo często jest przeciwstawiany gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu. Jaruzelski powiedział kiedyś, że „jeżeli uznamy, że Kukliński jest bohaterem, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy zdrajcami”. Przez „my wszyscy” rozumiał nie całość Wojska Polskiego, tylko takich jak on – wysługujących się Moskwie wyższych oficerów – powiedział rzecznik Porozumienia.

– Uważamy, że płk. Kukliński, który zrobił tak wiele dla ratowania światowego pokoju w okresie zimnej wojny, działający z pobudek patriotycznych, niesprzeniewierzający się etosowi oficera Wojska Polskiego, ale wręcz przeciwnie. Właśnie w swojej patriotycznej misji realizujący przysięgę Narodowi Polskiemu i będący znakomitym oficerem, zasługuje na taki awans – dodał Bukowski.

Mug/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net