Marsz zwolenników zabijania nienarodzonych i KOD

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Zwolennicy dostępu do zabijania dzieci znów chcą manifestować – otwarcie popiera ich KOD. Odpowiednią frekwencję na marszach ma zapewnić zaangażowanie w akcję grupy znanych aktorów.

Manifestacja nazwana została „Marszem Godności”, choć postulaty maszerujących z godnością mają niewiele wspólnego. Choć na początku organizatorzy deklarują, iż zamierzają walczyć o „prawa do ochrony zdrowia i życia”, kolejne słowa zdecydowanie temu zaprzeczają. Hasłom o „możliwości bezpiecznego przerwania ciąży w ramach obowiązującego prawa” oraz „przywróceniu pełni praw reprodukcyjnych” towarzyszy m.in. poparcie dla edukacji seksualnej dzieci. Nieco ironicznie brzmi postulat egzekwowania alimentów, ponieważ swoje poparcie dla marszu wyraził również Komitet Obrony Demokracji. Być może ze względu na to hasło odnośnie manifestacji nie wypowiedział się Mateusz Kijowski, a jego rolę przejęła Barbara Nowacka.

Zwolennicy zabijania starają się zapewnić popularność swojej imprezy również poprzez zamieszczanie zdjęć znanych osób popierających ich okrutne postulaty. Chodzi m.in. o znanych aktorów – Jerzego Stuhra, Krystynę Jandę, Dorotę Stalińską, prezenterkę Magdę Mołek czy piosenkarkę Natalię Przybysz. Również RockRadio próbuje na wszelkie sposoby promować imprezę.

Choć organizatorzy oficjalnie deklarują, iż jest to inicjatywa oddolna, niezwiązaną z organizacjami feministycznymi, nie jest to prawdą. – Kobiety nie do końca się z nimi utożsamiają. My schodzimy na ziemię – deklaruje jedna z odpowiedzialnych za marsz. Tymczasem na stronie wydarzenia można dowiedzieć się, iż wspierają je takie organizacje, jak Feminoteka, Amnesty International, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny czy Stowarzyszenie Równość i Nowoczesność.

MGOT/tokfm.pl, pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net