Postrach właścicieli luksusowych jachtów! Mors arktyczny Wally niszczył mnóstwo łodzi (FOTO+WIDEO)

Ważący około 800 kg mors arktyczny Wally wywołał niemałe zamieszanie w portach Zjednoczonego Królestwa, Francji i Hiszpanii. Zwierzę uszkodziło wiele jednostek pływających, w tym luksusowe jachty. Kilka udało mu się nawet zatopić, a wszystko to robił… niechcący.

Mors arktyczny Wally waży około 800 kilogramów. Po raz pierwszy ujrzano go w marcu u wybrzeży hrabstwa Kerry na południowym zachodzie państwa irlandzkiego. Choć to już i tak był duży dystans od rejonu, w którym zwykle występuje, popłynął jeszcze dalej na południe. Zawitał do portów we Francji, Zjednoczonym Królestwie oraz Hiszpanii.

Trasa „wycieczki” morsa była powszechnie znana, ponieważ towarzyszyły jej zniszczenia. Zwierzę, chcąc odpocząć, wchodziło na jachty, często je demolując. Kilka nawet zatopiło.

Audun Rikardsen, biolog morski z uniwersytetu w Tromsoe w rozmowie z dziennikiem „Dagbladet” powiedział, że mors bierze jacht za krę. Wdrapuje się na niego, aby odpocząć. Gdy leży na pokładzie i przewraca się z boku na bok, demoluje sprzęt na pokładzie. Ponadto, ze względu na swoją wagę, doprowadza łódź do utraty równowagi, przez co niejedna jednostka już zatonęła.

Organizacja Seal Rescue Ireland zorganizowała ponton przeznaczony dla morsa. Melanie Croce, dyrektor organizacji powiedziała BBC, że celem jest odholowanie zwierzęcia w „bezpieczne miejsce”. Jak poinformowała później, operacja ta zakończyła się powodzeniem.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net