Potężna awaria elektrowni Bełchatów. Siadło 10 na 11 bloków

Wieczorem doszło do awarii w Elektrowni Bełchatów. PGE Górnictwo i Energetyka poinformowało, że nie działa 10 z 11 bloków energetycznych. Usterkę usunięto jeszcze tego samego dnia, zaś specjaliści pracują nad przywróceniem pracy w wyłączonych blokach. Rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych zapewniła, że Polsce nie grozi brak dostaw prądu.

– System pracuje stabilnie, bardzo szybko zostało przywrócone zbilansowanie systemu. My jako operator systemu przesyłowego mamy szereg mechanizmów i środków zaradczych, z których w różnych sytuacji korzystamy. Nie powinno być żadnych zakłóceń – powiedziała RMF FM Beata Jarosz-Dziekanowska, rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Z kolei w TVN24 zapewniła, że system posiada rezerwę energetyczną.

Na czas awarii uruchomiono elektrownie szczytowo-pompowe, pobrano tzw. wirującą rezerwę cieplną z innych elektrowni oraz wykorzystano import energii z Czech, Słowacji i Niemiec.

Po naprawie usterki kilkudziesięciu specjalistów zaczęło prace nad przywróceniem do działania wyłączonych bloków. Przewidywany czas pracy to kilka godzin.

Elektrownia w Bełchatowie to największa na świecie elektrownia korzystająca z węgla brunatnego. Produkuje około 22 proc. energii elektrycznej w całym kraju.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.