Potężna eksplozja czarnej plazmy na Słońcu. Pędzi w kierunku Ziemi z prędkością 2 mln km/h. Dziś wieczorem dotrze do naszej planety (WIDEO)

NASA poinformowała, że na Słońcu doszło do eksplozji czarnej plazmy i dotrze do Ziemi dziś wieczorem. Można spodziewać się burz geomagnetycznych oraz zorzy polarnej w rejonach, gdzie zwykle nie występuje.

Aktywność słoneczna w ostatnim czasie rośnie. W 2025 roku spodziewane jest apogeum 25 cyklu słonecznego. W związku z tym w najbliższych latach ciemne plamy oraz wyrzuty materii będą coraz częstsze i coraz mocniejsze.

Obecnie na powierzchni Słońca znajduje się pięć obszarów aktywnych. Mają one ciemne barwy na tle żółto-pomarańczowej tarczy.

Na jednym z nich, oznaczonym jako 3076, w niedzielę o godz. 13.30 czasu polskiego doszło do potężnej eksplozji. Wiązka ciemnej plazmy oderwała się od Słońca i poleciała w przestrzeń, zmierzając do naszej planety z prędkością 2 mln km/h.

Zaraz potem doszło do dwóch rozbłysków klasy M i koronalnych wyrzutów masy w plamie 3078, które również poszły w stronę Ziemi. Przynajmniej część plazmy z tych wybuchów dotrze do biegunów magnetycznych naszej planety.

Oznacza to, że od dzisiejszego do jutrzejszego wieczora można spodziewać się umiarkowanych burz geomagnetycznych. Możliwe będzie też dostrzeżenie zorzy polarnej w regionach, gdzie zwykle nie występuje. Bardzo prawdopodobne, że taką okazję będą mieli ludzie przebywający na wybrzeżu Polski.

twojapogoda.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net