Potężna eksplozja po zderzeniu. Nie żyje 17 osób (WIDEO)

W Apiate w zachodniej Ghanie doszło do zderzenia się motocyklu z ciężarówką przewożącą do kopalni złota materiały wybuchowe. W wyniku eksplozji zginęło 17 osób, zaś 59 zostało rannych. Około 500 budynków zostało zniszczonych.

W Apiate między Bogoso i Bawdie dosżło do kolizji ciężarówki z motocyklem. Ciężarówka zmierzała do kopalni złota Chirano, której właścicielem jest kanadyjska firma Kinross Gold Corporation. Rzecznik firmy poinformował, że do wypadku doszło 140 km od kopalni.

W sieci widać nagranie z eksplozji ładunków wybuchowych, które do kopalni wiozła ciężarówka. Zdjęcia udostępnione przez lokalnego członka rady miejskiej pokazuje z kolei wielki krater w miejscu eksplozji. Uprzedzamy, że niektóre z filmów w przedstawionej poniżej tłiterowej nitce zawierają drastyczne obrazy.

– Zalecono obywatelom, aby opuścili ten obszar i udali się do okolicznych miasteczek dla zachowania bezpieczeństwa w czasie, gdy trwa akcja ratownicza – oświadczyła lokalna policja. Ocaleni mają znaleźć dla siebie schronienie w publicznych przestrzeniach, jak klasy szkolne oraz kościoły i świątynie.

Do działań ratowniczych dołączyło wojsko, jak poinformował prezydent Ghany Nana Akufo-Addo. Grupa policjantów i wojskowych została oddelegowana w celu „uniknięcia drugiej eksplozji” i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net