Pożar składowiska odpadów koło Elbląga. Wstrzymano ruch pociągów, zaś chmura trującego dymu unosi się nad miastem (WIDEO)

W Gronowie Górnym niedaleko Elbląga wybuchł pożar składowiska odpadów. Płoną m.in. folie, które są trudne do ugaszenia. Wstrzymano ruch pociągów na pobliskiej trasie, zaś ogień uszkodził sieć trakcyjną. Służby apelują, by mieszkańcy nie otwierali okien w domach i unikali kontaktu ze skażonym powietrzem.

Pożar wybuchł około godziny 2 w nocy na składowisku odpadów foliowych przy ul. Berylowej. Po ośmiu godzinach nadal na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy podkreślają jednak, że ogień już się nie rozprzestrzenia.

– Pożarem objętych jest około 150 metrów kwadratowych odpadów składowanych w prasowanych belach o wysokości 4-5 m. Obroniona została hala, pożar już się nie rozprzestrzenia – powiedział bryg. Paweł Gryciuk z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej w rozmowie z PAP.

Według wstępnej oceny nie ma osób bezpośrednio poszkodowanych na skutek pożaru.

Służby apelują, by mieszkańcy okolicy „w związku z unoszącą się chmurą dymu i gazów” w miarę możliwości pozostali w domach i nie otwierali okien.

Pożar uszkodził sieć trakcyjną. W efekcie wstrzymano ruch pociągów na pobliskiej trasie kolejowej na trasie Elbląg-Bogaczew.

– Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg, m.in. w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są na trasę przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg – Bogaczewo – poinformowały w komunikacie PKP PLK.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net