22 czerwca 2024
HistoriaWiadomości

Pozew za szkalowanie Niezłomnych

foto: Jarosław Roland Kruk, licencja: CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons
foto: Jarosław Roland Kruk, licencja: CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons

Tadeusz Płużański zapowiedział pozew przeciwko Piotrowi Zeltowi, który na antenie Superstacji kłamliwie stwierdził, że Żołnierze Niezłomni byli bandytami. – Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci – mówił aktor w programie Elizy Michalik.

 – To bardziej lęk o moje dziecko, w jakim kraju będzie żyć, jakiej historii będą go uczyć. Nie powinno być tego lęku, bo cały świat zachodni patrzy w przód, pamięta o swojej historii, ale się rozwija. My cały czas patrzymy w tył. Nowa władza zaczyna kreować nowych bohaterów, będziemy nagle czcić Żołnierzy Wyklętych, jakiegoś Łupaszkę z Podlasia. Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci. Kreowanie takich bohaterów i deprecjonowanie ludzi, którzy mieli niekwestionowany dorobek w odzyskiwaniu ludzkości jest okropne – stwierdził na antenie Superstacji Zelt.
To właśnie za tę wypowiedź aktor może zostać pozwany przez Tadeusza Płużańskiego, który zapowiedział taką ewentualność na łamach „Super Expressu”. Przypomniał on także słowa Tomasza Lisa o jednym z Żołnierzy Niezłomnych, Zygmuncie Szendzielarzu. – Prezydent RP oddawał dziś cześć mordercy cywilów, Łupaszce – powiedział Lis. Nie był to jednak odosobniony przypadek. Wypowiedzi szkalujące pamięć Żołnierzy Niezłomnych były także udziałem Joanny Senyszyn.
„Takich pozwów powinna się spodziewać każda osoba szkalująca tych, którzy o Polskę walczyli i przelewali za nią krew. W wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej nie może być miejsca na obrażanie polskich żołnierzy. Teraz czas na Zelta” – zapowiedział broniący dobrego imienia Niezłomnych Tadeusz Płużański.
Maj/pch24.pl
Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net